اجتماعی

سرچشمه‌ی موفقیت

سرچشمه‌ی موفقیت - دکتر طباطبایی
نوشته شده توسط افشین طباطبایی

سرچشمه‌ی موفقیت:

انسان‌هایی که فعالیت و امور روزمره زندگی را با نگرش و باورهای مثبت آغاز می­کنند، دستاوردهای مثبتی هم به ­­دست می‌آورند؛ آن­ها چون اعتقاد دارند که موفق می­شوند، پس به پیروزی  می‌رسند. انسان­‌های پیروز ابتدا در ذهن خود برنده می‌شوند؛ سپس این موفقیت را در صحنه­ زندگی به­ دست می­‌آورند.

در معادله‌­ی زندگی‌، آینده‌ هیچ­وقت‌ با گذشته‌ برابر نیست، ‌چون انرژی گذشته مصرف و تمام شده ولی میزان انرژی و حجم پتانسیل لحظات آینده ریشه در زمان حال و چگونگی گذراندن آن دارد. فقط كافی‌ است‌ از لحظات امروز به‌­طور صحیح‌ استفاده‌ كنیم‌ تا پتانسیل آینده را با اندیشه‌­ای صحیح، که در افکار امروز ما ریشه دارد، در موعد مقرر آزاد کنیم، یعنی امروز شروع‌ تازه‌­ای از مابقی‌ زندگی‌ ماست‌.

نقطه اقتدار موفقیت

نقطه­ اقتدار همواره درلحظه­ حال موج می­زند. همه­ رویدادهایی که تا این لحظه از عمرمان تجربه کرده‌­ایم (چه شخصی چه خانوادگی)، حاصل اندیشه­‌ها و آفریده­ اعتقاداتی بوده است که درگذشته داشته‌­ایم، ولی چون مربوط به گذشته­ ما بوده دیگر تمام شده است. مهم این است که اکنون چه چیزی را برای اندیشه خود انتخاب می­کنیم، زیرا آینده­ ما را خواهند آفرید.

اگر فرزندمان تصادف کند یا بر اثر بی‌مبالاتی خسارتی به زندگی وارد کند اغلب دست به سرزنش و نکوهش او می‌زنیم، حساب نمی‌کنیم که فرزندمان سالم مانده یا به کس دیگری آسیبی نرسانده!!! یا اگر کارمندمان اشتباهی کند اولین واکنش‌مان سرکوفت است، ولی اغلب در نظر نمی­گیریم همان کارمندان­ چند کار خوب و صحیح دیگری طی همان روز انجام داده­ است، فقط با مشکلات پیش­ آمده به­ عنوان فاجعه برخورد می­کنیم، به خصوص در مسایل زناشویی. در واقع زندگی بیش­تر ما به ­همین شکل است؛ یعنی نگرش­مان به هستی و دنیای پیرامون خُرد و کوچک و جزیی­ می­باشد.

ما فقط یک­بار به­­ دنیا می‌آییم و یک­بار حق زندگی کردن داریم، چرا نباید به موفقیت دست‌یابیم، اغلب ما اجازه می‌دهیم شرایط و اوضاع بر ما قالب ‌شوند و بهترین لحظات زندگی را هدر دهند و ما را مثل برده اسیر خود کنند. باید خود را از یوغ اسارت غم‌ها و اشتباهات و خطاهای گذشته خود و اطرافیان رها کنیم. کسب موفقیت همانند انرژی هسته‌ای می‌ماند، یعنی به دست آوردن مقدار کمی موفقیت یک انرژی ذهنی و روانی زیادی را برایمان آزاد می‌کند.

درباره نویسنده

افشین طباطبایی

افشین محمدباقر طباطبایی. نویسنده و پژوهشگر مسائل اجتماعی - روانشناختی - مشکلات جوانان. مربی مثبت‌اندیشی. شعار او این است: رهبر ارکستر زندگی خود باشید

دیدگاهتان را بنویسید