رادیو هوای زندگی با حضور دکتر طباطبایی ( مشارکت پدر و مادر در تربیت فرزندان )

برنامه هوای زندگی، هر هفته روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت ۹:۳۰ از رادیو اصفهان پخش می شود. دکتر افشین طباطبایی کارشناس مهمان برنامه است. این برنامه در تاریخ ۱۴ شهریور ماه ۱۳۹۴ با حضور دکتر افشین طباطبایی، کارشناس مسایل خانوادگی از صدای مرکز اصفهان پخش به طور زنده روی آنتن رفت. در این برنامه دکتر افشین طباطبایی به عنوان کارشناس خانواده درباره مشارکت پدر و مادر و همراهی آن ها در تربیت فرزندانشان صحبت میکند.
اساسا خانواده برای تربیت فرزند به ۴ مؤلفه اساسی احتیاج دارد: امکانات کافی,اطلاعات لازم, صلاحیت پدر و مادری, محیط شایسته ی خانوادگی. اگر این ۴ بستر آماده نباشد ما نمی توانیم فرزندان شایسته و فرزندان درستی تربیت کنیم که مطابق با معیارهای جامعه, مطابق با معیارهای اخلاقی, مذهبی, دینی و فرهنگی بومی خودمان باشند. اشکالی که امروزه در اکثرخانواده ها وجود دارد اینست که بیشتر خانواده ها امکانات کافی دارند ولی اطلاعات لازم یا بهتر است بگوییم صلاحیت پدر و مادری را ندارند. مهم ترین وظیفه پدر و مادر دیدن آموزش های لازم برای تربیت یک فرزند سالم است.
در برنامه هوای زندگی گزارش‌هایی توسط گروه تولید رادیو اصفهان نیر تهیه می‌شود که گزارش‌ها هم توسط کارشناس حاضر در برنامه تحلیل می‌شود. در برنامه هوای زندگی با توجه به زمان برنامه سعی می‌شود پاسخ‌های مناسبی به پرسش‌های مطرح شده مخاطبان ارائه شود.

راهکارهای مناسب زندگی در رادیو اصفهان

رادیو اصفهان برنامه ای را با عنوان هوای زندگی با موضوع مشاوره در ارتباط با مسائل خانواده تهیه و پخش می کند. به گزارش روابط عمومی رسانه ملی در برنامه هوای زندگی مخاطبان، علاوه بر آموزش از طریق تحلیل گزارش های از قبل تهیه شده، می توانند از طریق تماس تلفنی به صورت زنده با كارشناس برنامه ارتباط برقرار كنند و مشاوره های لازم در ارتباط با مسائل و مشکلات خانوادگی را دریافت کنند.